Ливърпул се завърна в топ 4 на Висшата лига след

...

"Ливърпул" влезе в топ 4 след разгромна победа над "Борнмът"

Ливърпул " се завърна в топ 4 на Висшата лига след гръмка победа с 4:0 като посетител на " Борнмът ". На същия стадион, на който доскоро повече от година алените позволиха поврат от 3:1 до 3:4, този път бяха безапелационни и можеха да вкарат даже повече попадения. Мърсисайдци станаха първият клуб в историята на Висшата лига, който печели четири поредни гостувания, отбелязвайки три или повече гола.

Освен 4:0 над " Борнмът ", алените надделяха " Брайтън " с 5:1, " Стоук сити " с 3:0 и " Уест Хем " с 4:1. След провалянето с 1:4 от " Тотнъм " на 22 октомври " Ливърпул " е в серия от осем мача без загуба (шест победи и две равенства), при които головата разлика е 23:3. Единствено " Манчестър сити " е в по-добра форма от тима на Юрген Клоп.

" Много съм удовлетворен от представянето ни, тъй като подходихме съществено през цялото време. Това беше значимо за тима, тъй като гледахме мача на противника против " Юнайтед " и те несъмнено имаха своите шансове. Отбранявахме се добре, хареса ми дисциплината ни в отбрана ", сподели Клоп след мача.

Гостите убиха интригата на " Вайталити стейдиъм " още преди почивката, когато си осигуриха задатък от три чисти гола. Филипе Коутиньо откри резултата в 20-ата минута след впечатляващ независим рейд, навързвайки няколко бранителя на домакините. Шест минути по-късно Деян Ловрен удвои задатъка на мърсисайдци след летящ плонж. Фирмино върна топката след неумело центриране от корнер, а от вратарското поле хърватският бранител нямаше проблем да се разпише.

FULL-TIME Bournemouth 0-4 Liverpool

Irresistible. Unstoppable.

Coutinho, Lovren, Salah & Firmino fire @LFC back into the top four #BOULIVpic.twitter.com/hGwpJFXG6K
— Premier League (@premierleague) December 17, 2017

Минута преди края на първата част Мохамед Салах също вкара дежурния си гол. Египтянинът финтира на два пъти Чарли Даниълс, отвори си пространство и с компактен удар с левия крайник вкара третото попадение за " Ливърпул ". Това беше 20-и гол за Салах от началото на сезона във всички шампионати. Нито един различен футболист от Висшата лига още не е достигнал до сходна цифра.

С трите си попадения през първата част " Ливърпул " доближи общо 19 гола, които е вкарал в първите полувремена на мачовете си. По този индикатор алените разделят първо място с " Манчестър сити ".

След почивката бразилска композиция сред Коутиньо и Фирмино докара до четвърти гол за гостите, дело на последния. Повторенията обаче демонстрираха че нападателят се намира зад последния бранител на " черешките ".

Тимът на Юрген Клоп не остави никакво подозрение в надмощието си, като за 90 минути " Борнмът " съумя да насочи едвам два точни удара към вратата на Симон Миньоле. " Черешките " остават на 16-о място, едвам на точка пред зоната на изпадащите.

В идващия кръг, който открива празничната стратегия на Висшата лига " Ливърпул " гостува на " Арсенал " на " Емиратс ". По-рано през сезона алените разрушиха " артилеристите " с 4:0 като хазаин. Ден по-късно, 23 декември, " Борнмът " гостува на водача в класирането " Манчестър сити ".
Източник: dnevnik.bg