Ливърпул се наложи убедително с 4:1 над Милан в приятелски

...

Ливърпул нанесе тежка загуба на Милан в приятелски двубой

Ливърпул се наложи безапелационно с 4:1 над Милан в другарски мач в Дубай. Двата тима вземат участие в шампионата " Dubai Super Cup ". Мърсисайдци позволиха загуба с 1:3 от Лион, а " росонерите "  претърпяха поражение от Арсенал. За бонус точки двата състава премериха сили на дузпи, които Милан завоюва с 4:3.

Мачът стартира по най-хубавия метод за футболистите на Юрген Клоп. В петата минута Мохамед Салах се възползва от подаване на Жоел Матип и даде задатък на британския клуб. Алексис Салемакрерс изравни в 29-ата минута, а 12 по-късно Тиаго Алкантара още веднъж изведе Ливърпул напред.

Мърсисайдци си осигуриха безапелационен триумф с две попадения на Дарвин Нуньес в границите на шест минути в края на мача. Уругваецът се разписа в 82-ата и 88-ата минута, възползвайки се от асистенции на младежите Боби Кларк и Бен Доак.