Ливърпул посреща тима на Саутхемптън в пореден мач от 13-ия

...

НА ЖИВО: Ливърпул 2:0 Саутхемптън, Жота с два гола

Ливърпул посреща отбора на Саутхемптън в следващ мач от 13-ия кръг в британския футболен хайлайф и играят. Диого Жота откри резултата за домакините след единствено две минути игра.

Oще преди да бяха минали и две минути Ливърпул откри резултата с съвършен старт. Андрю Робъртсън получи топката вляво и комбинира със Садио Мане. Сенегалецът даде пас по земя за шотландския бек, който прати топка по земя за Жота, а португалецът от близко порази вратата на гостите - 1:0.

Срещата продължи във вихрено движение, а Тиаго Алкантара сбърка при изнасянето на топката в половината на Ливърпул, само че Саутхемптън не се възползва от неточността на испанския халф на "червените ". В 12-ата минута Робъртсън даде ужасно центриране в наказателното поле на "светците " от свободен удар, а Мане с глава се разписа. Попадението обаче бе анулирано поради засада, която бе доста тънка. В 17-ата минута Салах стреля с левия си крайник отдясно, но топката профуча край страничната греда на МакКарти.

Армандо Броя от гостите проби отляво, елиминирайки Ибрахима Конате и стреля, само че Алисон Бекер съкрати ъгъла и отрази удара на офанзивния футболист на Саутхемптън. В 30-ата Салах върна към границата на наказателното поле за капитана Хендерсън, само че ударът на халфа бе много неакуратен.

В 32-ата минута домакините удвоиха своя актив, откакто Джордан Хендерсън изведе Салах вдясно към аутлинията на Саутхемптън. Египтянинът даде паралелен пас за Диого Жота, който бе "забравен " от защитата на гостите и с лекост прати топката в опразнената врата - 2:0 за Ливърпул.