Ливърпул победи ЛАСК с 3:1 в мач от първия кръг

...

Ливърпул постигна победа в Лига Европа след обрат над ЛАСК

Ливърпул победи ЛАСК с 3:1 в мач от първия кръг на груповата фаза на Лига Европа. " Червените " стигнаха до триумфа след поврат през второто полувреме.

Мърсисайдци изостанаха в резултата след 14 минути игра на стадион " Райфайзен Арена " в Линц. Флориан Флекер откри резултата с компактен удар отвън наказателното поле.

След почивката британският гранд получи дузпа след нарушаване на Филип Цирайс. Дарвин Нунеш възобнови равенството.

Седем минути по-късно възпитаниците на Юрген Клоп стигнаха до поврат. Луис Диас засече паралелно на голлинията подаване в наказателното поле на Райън Гравенберх.

Мохамед Салах също записа името си измежду голмайсторите. Египтянинът промуши топката сред краката на противниковия вратар от дребен ъгъл за 3:1.

Другият мач от групата сред Роял Юнион и Тулуза приключи при резултат 1:1.