Литекс поднесе първата сериозна изненада в турнира за Sesame Купа

...

Изненада за Купата на България: Черно море отпадна, Литекс е напред

Литекс сервира първата сериозна изненада в шампионата за Sesame Купа на България на 1/16-финалната фаза. Ловчанлии, понастоящем във Втора лига, победиха с 1:0 водача в елитната efbet Лига Черно море.

Единственото попадение на Градския стадион в Ловеч означи Виктор Василев в средата на второто полувреме.

„ Моряците " пробваха да изравнят в оставащите 20-25 минути, само че стигнаха единствено до няколко неособено чисти положения пред вратата на Алекс Божев.

Така Литекс се причислява към Локомотив Пловдив, Локомотив София, Пирин, Хебър и Арда в осминафиналите на шампионата.

Сега за „ оранжевите " следва посещение на Марица във втория ни ешелон, а Черно море ще брани лидерското си място в шампионата против Арда.

Източник: cross.bg