Лионел Меси записа победа номер 100 с националния отбор на

...

Меси вкара 2 гола за победа №100 с Аржентина

Лионел Меси записа победа номер 100 с националния тим на Аржентина, откакто означи два гола за триумфа на отбора над Ямайка с 3:0 в контролна среща, играна в Ню Джърси, Съединени щати.

Седемкратният притежател на " Златната топка " влезе в игра в 56-та минута и се разписа два пъти в заключителните пет минути на дуела, с цел да доближи 90 гола за Аржентина, с което се трансформира в голмайстор номер 3 на национално равнище в историята на футбола след Кристиано Роналдо и Али Даеи.

Третото попадение за първенците на Южна Америка вкара нападателят на Манчестър Сити Хулиан Алварес. Това бе финален мач за Аржентина преди началото на Световното състезание в Катар, като отборът към този момент е в серия от 35 следващи дуела без загуба и е единствено на два от върха на Италия - 37 срещи, регистрирани в интервала 2018-2021.
Източник: 18min.bg