Лил победи Олимпия Любляна с 2:0 в първия мач от

...

Лил победи Олимпия Любляна на старта си в Лигата на конференциите

Лил победи Олимпия Любляна с 2:0 в първия мач от Група А на Лигата на конференциите. Първото попадение за домакините означи Джонатан Дейвид от дузпа в края на първото полувреме, а в добавеното време на срещата турският национал Юсуф Язъджъ наказа гостите. Наказателният удар бе отсъден за нарушаване на бранителя на словенския първенец Агустин Дофо в наказателното поле. Ситуацията бе прегледана от системата за видео асистенция на съдиите ВАР и бе доказано, че има нарушаване.

Канадският национал Джонатан Дейвид направи няколко пропуща за " песовете ", преди да вкара от дузпа. В четвъртта минута на добавеното време турското крило Юсуф Язъджъ се възползва от неточност на словенците при осъществяване на тъч и се измъкна самичък против вратаря Матевш Видовшек и стреля около него за крайното 2:0.

Олимпия Любляна, който по-рано през сезона отстрани Лудогорец от Шампионската лига, не съумя да заплаши съществено вратата на Лил.

В тази група са още тимовете на Слован Братислава и Клаксвик от Фарьорските острови.