Лидерът в световната ранглиста по тенис Карлос Алкарас се класира

...

Лидерът Алкарас спечели и срещу Матео Беретини

Лидерът в международната класация по тенис Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на Откритото състезание на Англия по тенис.

20-годишният испанец победи след поврат италианеца Матео Беретини с 3:6, 6:3, 6:3 и 6:3 след съвсем три часа игра.

Първият сет стартира равностойно, като всеки от двамата печелеше своето подаване.

В 8-ия гейм Беретини съумя да пробие противника си, което се оказа задоволително, с цел да поведе.

Във втория сет Алкарас направи ранен пробив и не изпусна преднината си до края за 6:3 в своя изгода.

В третия испанецът бе още по-убедителен и първо проби в третия гейм за 2:1, а по-късно и приключи сета с нов пробив, за ново 6:3.

Беретини още веднъж изравни играта в четвъртия сет, който отново потегли гейм за гейм, само че още веднъж Алкарас съумя да изтръгне триумфа, пробивайки за 5:3, след което завоюва мача.

Така Алкарас доближи до 1/4-финалите, където ще се изправи срещуХолгер Руне, който в профил Григор Димитров.
Източник: lupa.bg