Левски завърши наравно 0:0 срещу Сутиеска и с общ резултат

...

Божо Митрев спаси Левски от резил в Черна гора

Левски приключи наедно 0:0 против Сутиеска и с общ резултат 3:1 за първи път от седем години преодоля противник в Европа. " Сините " не престават напред във втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Играчите на треньора Николай Митов би трябвало да са щастливи от резултата, откакто накараха сините последователи да треперят цяло второ полувреме. Само изявите на Давид Яблонски и капитана Божидар Митрев избавиха отбора от следващ срам в Европа.

Мачът стартира равностойно, а първата по-опасна обстановка пристигна в 17-ата минута, когато Адениджи проби по десния фланг и центрира. Топката бе отбита от отбраната на домакините, само че попадна в Панайотов, който обаче стреля над вратата.

В 40-ата минута Левски бе доста покрай разкриване. Иван Горанов извърши чудесно свободен удар, само че стражът със сетни старания мазета с една ръка.

През второто полувреме с всяка минала минут, офанзивите на Сутиеска ставаха все по-опасни. В 64-ата минута при едно центриране в наказателното поле последва безредие, Деян Зарубица стреля към опразнената врата, само че Яблонски подложи крайник и мазета от голлинията.

Поредната опсасност пристигна в 71-ата минута, когато имащи числено преимущество, черногорците освободиха Деян Зарубица самичък в наказателното поле на Левски. За благополучие, лисицата Митрев съумя да се ориентира и се намеси решаващо.

До края на дуела инфактните обстановки следваха една след друга, само че за шанс на " сините " до попадение по този начин и не се стигна.

Левски ще играе във втори кръг с хърватския Хайдук Сплит. Николай Митов би трябвало бързо да стегне отбора в отбранителен проект, защото първият дуел с хърватите е след седмица - 13 юли, а реваншът е на 20 юли.
Източник: offnews.bg