Левски се наложи с 3:0 над Локомотив Пловдив в 32-ия

...

Левски мина лесно през Локомотив Пловдив

Левски се наложи с 3:0 над Локомотив Пловдив в 32-ия кръг на елита. Само преди седмица отново на „ Лаута “.

Тимът на Елин Топузаков събра 58 точки, три по-малко от третия ЦСКА 1948. Рикардиньо, Ивелин Попов преди почивката и Филип Кръстев 10 минути преди края вкараха головете във вратата на домакините. Локомотив остават на шесто място с 50 точки.

Столичани започнаха доста интензивно и още в първата минута Уелтон се озова пред Илко Пиргов, само че би в навън. След това и Роналдо пропусна. В 18-ата минута Ивелин Попов изведе Рикардиньо, бразилецът се откъсна, а Пиргов го фаулира. Вратарят обаче се размина единствено с жълт картон.

По-добрата игра на Левски даде резултат в 36-ата минута. Рикардиньо наказа неточност на Илко Пиргов и вкара на празна врата за 0:1. В 41-ата минута Ивелин Попов направи 0:2 след безредие при центриране от корнер.

В 80-ата минута Левски постави точка на разногласието, наказвайки нова неточност на железничарите. Хорхе Сегура върна едва обратно, Кръстев пресече паса и преодоля Пиргов.
Източник: flashnews.bg