Левски постигна убедителна победа с 4:0 срещу Берое в борбата

...

"Левски" победи "Берое" с 4:0 в битката за третото място

Левски " реализира безапелационна победа с 4:0 против " Берое " в битката за бронзовите медали в Първа лига. Сините записаха първи триумф в Стара Загора от шест години насам и изместиха днешния си противник от третото място.

Тимът на Делио Роси събра 57 точки и поведе с две пред " Берое ". Кой ще приключи на трета позиция е единствената останалa въпросителна в челната шестица преди последните четири кръга от сезона.

Шампионът " Лудогорец " има 84 точки и още тази към този момент може да си подсигурява седма поредна купа, в случай че ЦСКА не победи " Ботев " (Пловдив). Червените имат 71 точки преди гостуването си в кв. " Коматево ". " Ботев " е пети с 46 точки, а " Верея " заема шестата позиция с 36 точки.

Централният бранител Давид Яблонски откри резултата в Стара Загора с деветия си гол за сезона. Чехът означи ужасно попадение в 21-ата минута след мощен шут от воле при неприятно отбита от отбраната на " Берое " топка, която влетя в горния десен ъгъл на вратата.

В последната минута на полувремето Жорди Гомес вкара един от най-красивите голове през сезона. Габриел Обертан задържа сред няколко играчи на " Берое " и подаде на някогашния халф на " Уигън ", който стреля с левия крайник от към 25 метра, топката се отби в напречната греда и влетя в мрежата.

" Берое " опита да покаже по-активна игра след почивката, само че не съумя да сътвори съвсем нищо забавно пред Божидар Митрев. " Левски " можеше да усили задатъка си в 64-ата минута, само че откъсналият се зад отбраната Обертан беше спрян с несъществуваща засада.

Четири минути преди края на постоянното време сините въпреки всичко стигнаха до трето попадение. Роман Прохазка беше оставен да шутира на десетина метра от вратата, а Георги Аргилашки разреши топката да влезе в близкия му ъгъл.

Прохазка стана третият най-резултатен чужденец в историята на " Левски ". 29-годишният словак има 22 гола със синята фланелка в елита на българския футбол. С повече от него са единствено Седрик Бардон (24) и Гара Дембеле (26).

В 89-ата минута Антони Белмонт и Паулиньо направиха доста добра композиция, при която бразилецът беше изведен вляво и с чудесно ориентиран удар по тревата оформи крайния резултат.
Източник: dnevnik.bg