Левски победи Етър с 3:0 в гостуването си във Велико

...

Левски се разправи с Етър за едно полувреме

Левски победи Етър с 3:0 в гостуването си във Велико Търново в 25-я кръг на елита. В основата на триумфа беше Джавад Ел Джемили. Той вкара два гола и асистира за третия.

Сините, които играха в жълто, поведоха в 52-рата минута. Тогава Ел Джемили стреля от границата на наказателното поле и благодарение на рикошет се разписа за 0:1. В 82-ата минута той подаде на Марин Петков за 0:2, а в добавеното време Ел Джемили вкара още един гол.

С успеха Левски събра 48 точки и остава на четвърто място. Етър остава финален с 10 точки.

По-рано през днешния ден Локомотив Пловдив нанесе първа загуба на Славия през 2024 година Железничарите завоюваха с 2:1 на стадион „ Александър Шаламанов “. Евандро вкара за 0:1 в края на първото полувреме след неточност на Светослав Вуцов. В 70-ата минута Славия изравни с гол на Тони Тасев. Само две минути по-късно обаче Димитър Илиев осъществя за 1:2.

С успеха отборът на Александър Томаш събра 47 точки и остава на пето място. Белите имат 29 точки и са на десето място.

В идващия кръг Славия гостува на Левски, до момента в който Локомотив Пловдив приема лидера .
Източник: flashnews.bg