Левски Лукойл се класира на полуфиналите на efbet Купа на

...

Левски Лукойл е на полуфиналите след лесна победа срещу Спартак

Левски Лукойл се класира на полуфиналите на efbet Купа на България по баскетбол за мъже, откакто победи със 101:62 (28:16, 29:13, 15:13, 29:20) Спартак Плевен като хазаин. Следващият противник на "сините " ще бъде спечелилият от срещата Берое - Ямбол. М

ачът бе еднакъв за последно при 7:7 в първата четвъртина, само че Христо Захариев даде преднина на Левски Лукойл с тройка и "сините " повече не разрешиха на гостите да ги заплаши. Те приключиха първата част с 12 точки преднина, която набъбна до 28 на полувремето и 30 след третата четвъртина.

Кийт Бенсън вкара 20 точки за Левски Лукойл и приключи дабъл-дабъла си с 10 битки, а Захариев приключи със 17 пункта след 3/4 от далечно разстояние. Най-резултатен за Спартак бе Любен Пасков с 10 точки.