"Левски" и "Септември"/Симитли" си разделиха по една точка. Мачът от

...

Левски/Лом/ не успя да вземе 3 точки у дома срещу Септември /Симитли/

"Левски " и "Септември "/Симитли " си разделиха по една точка.
Мачът от 17-ия кръг на Втора лига, на стадион "Дунавски левент " в Лом, приключи 1:1.
Домакините постановиха напън още от първите минути. В 7-та вратаря на гостите Филип Димитров плонжира, с цел да избие отдалечен удар на Сила. В 18-та Цеков получи пас от дълбочина, само че Димитров излезе и блокира ударът му. При рикошета от Цеков топката мина над напречната греда. Вратарят на домакините Деян Вълков и централният бранител Кристиян Григоров не се схванаха в 30-та минута и топката попадна в Запро Динев, който по диагонала от дясно прати топката в мрежата на домакините за 0:1. В 58-та минута Божинов можеше да усили преднината, само че ударът му по диагонала бе избавен от Вълков. Минута по-късно Вълков с плонж почисти в корнер след шут на от надалеч на Даниел Гогов.
Натискът на домакините докара до гол в 76-тга минута. Тогава Лъчезар Георгиев проби от ляво и центрина и на далечната греда с акуратен удар Лука Стоянович донесе едната точка за "Левски " от Лом.
"С оглед развиването на мача, мисля че може и да съжаляваме, тъй като при 0:1 имаше и обстановка, при която можеше да затворим мача и да стане 0:2. Домакините играха по- добре през второто полувреме и заслужаваха да вземат точка ", разяснява наставникът на "Септември " Спас Стоименов.
"Неприятно, не можахме да победим, само че въпреки всичко 1 е повече от 0. Този мач още ни отдалечава от останалите тимове ", съобщи за мача Анатоли Тонов- Тоци, който за втора среща води "Левски ".
Президентът на ломчани Гаврил Гаврилов – Гаро не бе удовлетворен от точката.

"Левски " - "Септември " - 1:1.

"Левски " Лом: 1.Диян Вълков, 17.Никола Гавов (46-8.Даниел Кутев), 5.Кристиян Григоров, 15.Лъчезар Георгиев (77-22.Цвети Неделчев), 21.Петър Генев, 14.Деян Иванов, 7.Георги Цеков (74-20.Лука Стоянович), 4.Николай Христов-кап. (81-6.Гален Ненов), 77.Акрам Салхи (46-9.Андон Гущеров), 16.Мохамед Сила, 10.Йордан Георгиев
"Септември " Симитли: 13.Филип Димитров, 28.Крум Николов, 4.Димитър Митев, 27.Слави Костов, 77.Кристиян Михайлов, 8.Тодор Траянов-кап., 20.Емил Петров, 88.Даниел Гогов (72-7.Кирил Мутавджийски), 17.Запро Динев, 14.Веселин Любомиров (88-98.Тома Ушагаев), 19.Васил Божинов (84-6.Йоан Петров)

Голмайстори: 0:1 Запро Динев (30), Лука Стоянович (76).

Главен арбитър: Петър Кузев.
Асистенти: Венцислав Банчев, Михаел Денчев.

Жълти картони: Никола Гавов, Кристиян Григоров, Николай Христов (Левски); Емил Петров, Запро Динев (Септември).

Стадион: "Дунавски левент ", 100 фенове.
Източник: bulnews.bg