Левски и националният тим на Узбекистан до 19 години играят

...

НА ЖИВО: Левски - Узбекистан U-19, втори гол за сините

Левски и националният отбор на Узбекистан до 19 години играят при резултат 2:0 на спортната база на хотел “GOLD CITY”. Още в 4-ата минута Мартин Петков откри за "сините ", а в средата на първата част Здравко Димитров удвои преднината.

"Сините " разумно стартираха по-агресвино дуела и незабавно упражниха напън над противника. Марин Петков и Здравко Димитров пробваха да застрашат вратата на противника, само че бяха спряни. Впечатление правеше, че Ивайло Найденов още веднъж действаше като ляв краен бранител. Явно след привличането на Деян Лозев Петър Хубчев е решил да употребява младока отляво.

В 4-ата минута Насиру Мохамед проби по дясното крило и подаде към Мартин Петков в наказателното поле. Младокът овладя, залъга двама бранители и осъществя в долния ляв ъгъл - 1:0.

След попадението Левски продължи да бъде по-активният тим на терена. В тези минути Здравко Димитров опита с игра и по двата фланга да пробие защитата на азиатците. От своя страна младия Костадин Илиев се намеси два пъти уверено в наказателното поле.

В 14 -ата минута Петър Иванов улови топката откакто Яракузиев нахлу в наказателното поле и стреля, само че кълбото срещна крайници на Мартин Райнов. "Сините " дадоха отговор с удар на Марин Петков в ръцете на Юлдашев.

В идващите минути възпитаниците на Петър Хубчев играха прибързано и постоянно грешаха в последните метри на терена. В 22-ата минута Насиру проби в наказателното поле и опита пас към Здравко Димитров, само че бранител на Узбекистан пресече и почисти.

Две по-късно още веднъж Мохамед работи в пеналтерията на противника и подаде към дъгата на наказателното поле към Филипе Нашименто. Португалецът незабавно стреля, само че Юлдашев улови.

В 27-ата минута вратарят Петър Иванов изведе зад тила на отбраната Здравко Димитров. Стражът на Узбекистан нападна крилото, само че българинът го финтира. След това опита пас към нахлуващия на скорост ФИлипе Нашименто, само че топката бе пресечена от защитник.

Три по-късно доста интензивният от началото на мача ляв фланг на "сините " провежда добра офанзива. Ивайло Найденов изведе зад тила на отбраната Мартин Петков, само че нападателят бе в състояние на засада.

В 33-ата минута Рахимберганов изпусна най-чистото състояние за узбеките стреляйки от въздуха над вратата.

Левски отговори с бърза офанзива, която обезпечи чиста позиция на Насиру да стреля, само че ударът му бе отразен от Юлдашев.

В 35-ата минута Левски удвои преднината си. "Сините " проведоха добра офанзива. Насиру изведе Мартин Петков в наказателното поле. Нападателят незабавно пусна към точката за осъществяване на дузпата, където Здравко ДИмитров с техничен удар в левия ъгъл осъществя - 2:0.

ЛЕВСКИ - Узбекистан U-19 1:0

1:0 Мартин Петков 4'

2:0 Здравко ДИмитров 35'

СЪСТАВИТЕ:

ЛЕВСКИ : Петър Иванов, Деян Лозев, Мартин Райнов, Костадин Илиев, Ивайло Найденов, Илия Юруков, Филипе Нашименто, Марин Петков, Насиру Мохамед, Здравко Димитров, Мартин Петков

УЗБЕКИСТАН U-19 : Юлдашев, Каримов, Давронов, Солтанмурадов, Бегимов, Рахимбергенов, Буриев, Ибрахимов, Азимьонов, Абдусаломов, Яракузиев