Латвийката Йелена Остапенко победи с 6:1, 6:1 германската квалификантка Антония

...

Йелена Остапенко на полуфинал в Люксембург

Латвийката Йелена Остапенко победи с 6:1, 6:1 немската квалификантка Антония Лотнер и се класира на полуфиналите на шампионата по тенис за дами на закрито в Люксембург. " Днес играх в действителност добре. Не изгубих гейм на неин сервис, бях мощна на ретур и демонстрирах неизменност. Много съм удовлетворена от метода, по който организирах мача ", сподели тя. Остапенко, шампионка на " Ролан Гарос " през 2017-а година, победи международната номер 210 за едвам 63 минути и ще играе полуфинал във втора поредна седмица. Тя стигна до борбата за трофея на шампионата в Линц, първи неин край от 18 месеца насам, само че загуби против Коко Гауф. Остапенко записа 23 печеливши удара против единствено девет непредизвикани неточности в мача и взе 2/3 от всички точки при сервис на Лотнер. Следваща съперничка на латвийката пък ще бъде осмата в схемата Ана Блинкова, която победи Гауф в първия кръг. Днес рускинята в профил сънародничката си Маргарита Гаспарян, която се отхвърли поради травма. В другия полуфинал ще се срещнат Елена Рибакина и победителката от мача сред Моника Пуиг и Юлия Гьоргес.