Лацио победи с 3:1 като гост Каляри в ранния съботен

...

Лацио се върна към победите срещу удобен съперник

Лацио победи с 3:1 като посетител Каляри в ранния съботен дуел от 24-ия кръг в шампионата на Италия.

Римският отбор прекъсна серия от три следващи дуела без победа и се намира на шесто място в Серия А с 37 точки. Клубът от Сардиния пък няма триумф против столичани в 18 поредни мача и е в зоната на изпадащите със единствено 18 пункта.В 26-ата минута Алесандро Дейола си означи автогол в опит да почисти топката след центриране в наказателното поле.

В самия завършек на първата част вратарят на " орлите " Иван Проведел се намеси уверено след опит за равнене на Джанлука Лападула.

Пет минути след почивката Чиро Имобиле беше на вярното място в точния миг, с цел да осъществя втория гол във вратата на " островитяните ".

Джанлука Гаетано върна очакванията на Каляри с попадението си в 51-ата минута, само че Фелипе Андерсон оформи крайния резултат след асистенция на Матиас Весино в 65-ата минута на дуела.

По-късно довечера е дербито сред Рома и водача в класирането Интер. В неделя Милан се изправя против първенеца от предишния сезон Наполи.