Лацио победи с 1:0 Болоня за Купата на Италия и

...

Гол на Фелипе Андерсон класира Лацио за четвъртфиналите на Купата на Италия

Лацио победи с 1:0 Болоня за Купата на Италия и се класира за четвъртфиналите на шампионата. Единственото попадение означи Фелипе Андерсон в 33-та минута.

Още в 13-та минута домакините пропуснаха комфортно състояние, когато Матиа Дзакани имаше комфортна опция, само че стражът на Болоня Скорупски избави. Седем минути по-късно Сергей Милинкович-Савич също тества стража на гостите с прецизен удар.

В 33-та минута Лацио поведе. Защитникът на Болоня Соса позволи груба неточност, Педро Родригес лиши топката и пусна превъзходен пас на Фелипе Андерсон, който от комфортна позиция нямаше по какъв начин да сбърка за 1:0.

В началото на втората част още веднъж Милинкович-Савич пропусна комфортно състояние, като от близко стреля неопределено с глава. В 70-ата минута пък голмайсторът Фелипе Андерсон имаше опция за втори гол, само че още веднъж Лукаш Скорупски се намеси.

Така Лацио завоюва срещата и се класира за четвъртфиналите на шампионата, където ще срещне спечелилия от двойката Ювентус – Монца.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.