Ланс спечели с минималното 1:0 в гостуването си на Нант

...

Един гол стигна на Ланс да се справи с Нант и се залепи за зона ШЛ

Ланс завоюва с минималното 1:0 в гостуването си на Нант в среща от 20-ия кръг на френската Лига 1. Единственото попадение в срещата вкара Давид Коща в 48-ата минута.

Мачът не предложи доста на брой голови рискове, въпреки че още във втората минута гостите можеха да поведат. Ударът на Коща от границата на наказателното поле обаче се отби в напречната греда.

В средата на първата част попадение на Тино Кадевере не беше зачетено поради засада. Голът беше тестван от ВАР и решението на съдиите затвърдено.

До почивката домакините продължиха да атакуват, само че Ланс оцеля. Каадевере, Мостафа Мохамед и Натан Зезе пропиляха положителни шансове за гол.

Пропуските на Нант бяха осъдени от гостите в 48-ата минута, когато Ланс излезе напред в резултата. Тогава Факундо Медина откри Коща в наказателното поле, който съумя да овладее и да осъществя победното попадение.