Квартетът на България завърши на 6-а позиция по време на

...

Българската смесена щафета при младежите зае 6-о място на световното първенство по биатлон за подрастващи в Естония

Квартетът на България приключи на 6-а позиция по време на днешната смесена щафета по време на международното състезание по биатлон за подрастващи в Отепяя, Естония.

Константин Василев, Васил Зашев, Лора Христова и Валентина Димитрова завъртяха една наказателна обиколка и използваха общо 13 спомагателни патрона в хода на конкуренцията, с цел да финишират с време 1:24:07.7 часа.

По този метод българите останаха на малко над минута и половина закъснение от спечелилите от Норвегия. В борбата за златния орден " викингите " изпревариха съставите на Германия и Австрия.

Малко по-рано в границите на днешния ден се организира и смесената щафета при юношите, в която за страната ни участваха Георги Наумов, Георги Джоргов, Рая Аджамова и Биляна Чавдарова.

Родните биатлонисти влизаха общо 5 пъти за наказателна обиколка и използваха 12 наказателни патрона, което в последна сметка им отреди 14-о място в подреждането.

Шампион стана щафетата на Франция, а на подиума се качиха още квартетите на Норвегия и Чехия.