Кот д’Ивоар стана предпоследният четвъртфиналист в турнира за Купата на

...

Уилфред Заха прати Кот д’Ивоар на 1/4-финал на Купата на Африка

Кот д’Ивоар стана предпоследният четвъртфиналист в шампионата за Купата на Африка. Тази вечер “Слоновете” победиха с минималното 1:0 състава на Мали в 1/8-финалния конфликт посред им. Героят за Кот д’Ивоар бе Уилфред Заха, който отбеялза единствения гол в мача.

Първото полувреме беше доста по-равностойно, като Мали имаше повече благоприятни условия, а най-чистото състояние пропиля Абдулай Диаби.

След подновяването на играта Кот д'Ивоар подвигна оборотите и сътвори няколко положителни благоприятни условия. Вратарят на Мали Джигуи Диара направи отлични спасявания.

Победното попадение за Кот д’Ивоар падна в 76-ата минута. Тогава Заха получи дълъг пас в наказателното поле и от близко съумя да чукне топката под плонжа на вратаря.

В третата минута на спомагателното време Мали бе покрай изравнителен гол, само че Силвен Гбохуо отрази удар на Адама Траоре.

Така Кот д’Ивоар продължава към 1/4-финала, където му следва конфликт против Алжир.

Купа на Африка 1/8 кръг, понеделник 8 юли  Мали 0:1краен резулат  Кот д`Ивоар