Косовският клуб Балкани записа историческа победа при гостуването си на

...

Косовският Балкани написа нова страница от историята на евротурнирите

Косовският клуб Балкани записа историческа победа при гостуването си на турския Сивасспор от третия кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите.

Гостите от Балкани завоюваха с 4:3 в трагичен мач и това бе първа победа за косовски тим в мач от груповата фаза на европейските клубни шампионати.

Мачът не стартира добре за косовците. Улвестад вкара още в първата минута за турците, само че последва поврат. Първо се разписа Тачи в 20-ата минута, а по-късно и Поток в 31-ата минута. В 66-ата минута Тачи асистира за гола на Кореница, а Балкани поведе с 3:1.

Сивасспор обаче се върна в мача. Йешилюрт се разписа в 75-ата за 2:3, а в добавеното време Ятабаре изравни за 3:3. Но това не беше краят. Красничи се разписа в 94-ата минута и по този метод донесе успеха на Балкани.

В момента Балкани е на второ място в групата и има действителни шансове да продължи напред в шампионата.

В предишния кръг Балкани загуби от Славия Прага с 2:3, а в първия, също исторически за косовския футбол мач, приключи наедно с Клуж.
Източник: lupa.bg