Косово победи в евроквалификация с 1:0 Израел. Двата тима са

...

Косово съхрани шансове за UEFA EURO 2024 с победа над Израел

Косово победи в евроквалификация с 1:0 Израел. Двата отбора са дружно в група I на пресявките за еврофорума в Германия през идната година, като не престават да таят очаквания, че могат да изместят някой всред двата лидера Румъния и Швейцария. Единственото попадение в срещата бе дело на Милот Рашица.

Тази намира се изигра в този момент, защото бе отсрочена при предходната пауза за националните отбори заради военните дейности сред „ Хамас “ и Израел.

Гостите бяха по-комбинативни и дейни, само че домакините съумяха да бъдат задоволително остри и това даде резултат с попаденето на Милот Рашица пет минути преди края на първата част. Тогава таранът Ведат Муричи завоюва висока топка и я подаде към Рашица, който напредна и осъществя единственото попадение в срещата.

Израел е на третото място в група I с 11 точки – четири по-напред е Швейцария, само че двата отбора би трябвало да изиграят пряк мач. Косово пък е с 10 точки и е четвърти, само че и с мач повече. Румъния води с 16 пункта.