Копенхаген срази Брьондби с 4:2 в дербито на Дания четири

...

Противниците на ЦСКА и Локомотив Пловдив с победи преди реваншите

Копенхаген съкруши Брьондби с 4:2 в дербито на Дания четири дни преди реванша с Локомотив (Пловдив) в третия квалификационен кръг от Лигата на конференциите. Първата среща на " Лаута " приключи 1:1.

Датският национал Йонас Винд (12) изведе домакините напред в резултата, а Брьондби изравни посредством Тобиас Бьоркайет (36), само че Давид Кочолава (45) още веднъж даде задатък на „ лъвовете “ преди почивката.

Малко след началото на второто полувреме резултатът още веднъж бе еднакъв, като този път прецизен бе Сигурд Ростед (47). Домакините обаче демонстрираха здрави нерви и вкараха нови два гола. Първо Йонас Винд (69) вкара втория си гол в мача, а Пеп Биел (81) оформи крайното 4:2.

Осиек победи с 2:1 при визитата си на Драговоляц в среща от 4-тия кръг на хърватския шампионат. Съперникът на ЦСКА в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите запази огромна част от играчите, които употребява в първия мач, който „ армейците “ завоюваха с 4:2 в София. Само трима от титулярния състав в четвъртък стартираха в днешния дуел и все пак Осиек сграбчи трите точки.

Антонио Манце (13) даде задатък на гостите, а Валентино Майсторович (55) възвърне равенството, само че Осиек се добра до крайния триумф с гола на Дарио Неяшмич (75).

След триумфа Осиек е водач във краткотрайното класиране с актив от 10 точки, а в идващия кръг се изправя против Риека.

Реваншът сред Осиек и ЦСКА в Лигата на конференциите е в четвъртък от 22:15 часа българско време.
Източник: fakti.bg