Китай укрива информацията за неизвестния вирус и все повечето пациенти

...
Китай укрива информацията за неизвестния вирус и все повечето пациенти
Коментари Харесай

Китай укрива информацията за неизвестния вирус и все повечето пациенти

Китай укрива информацията за незнайния вирус и все множеството пациенти …Според специалисти, укриването на огнището на незнайното смъртоносно заболяване може да има съществени последствия върху контрола му в прилежащите райони на Китай (HiddenTruth.site).Световните експерти в региона на публичното здраве приканват китайските управляващи да гарантират прозрачност, по отношение на мистериозното огнище на вирусната пневмония.От декември 2019 година, в китайския град Ухан към този момент са инфектирани 59 души, като при започване на януари 2020 година са били известни единствено 27 случая. На 5 януари, 7 от 59-те случая са избрани като “тежки пациенти ”.На 9 януари, китайските управляващи декларират, че са открили вероятната причина за незнайната вирусна пневмония – нов тип ковид (MERS-CoV). Но, не дават никаква информация за вероятното разпространяване на заболяването.Властите също не уточняват, тъкмо броя на пациентите в този миг, които се лекуват от новото респираторно заболяване. Според публични данни, оповестени на 5 януари 2020 г., 59 души се лекуват от мистериозното заболяване на дихателните пътища, а 7 души са в сериозно положение.


 8 януари 2020 година, на летище Суварнабхуми (Suvarnabhumi Airport) в Банкок, Тайланд, се прави особено сканиране на пасажерите, идващи от Ухан, Китай
8 януари 2020 година, на летище Суварнабхуми (Suvarnabhumi Airport) в Банкок, Тайланд, се прави особено сканиране на пасажерите, идващи от Ухан, Китай Междувременно, висш служител в Ухан ненадейно подаде оставка от заемания от него пост, докато властите в Хонконг и Тайван подхващат спомагателни защитни ограничения, за да предотвратят разпространяването на заболяването.Според администрацията на хонконгска болница, в Хонконг към този момент има петима пациенти със признаци на новата пневмония с респираторна зараза. И петимата инфектирани са били скоро в Ухан. На 11.01.2020 година, The Straits Times оповестява, че в Сингапур е регистриран първият случай на мистериозния вирус, откакто болният се е върнал от Ухан.Започващата епидемия накара Сингапур, Хонконг и Тайван да засилят скрининга на новодошлите и пациенти със признаци на пневмония.Защо прикриват началото на зараза?Китайските управляващи не оповестяват за огнище на по този начин наречената „ вирусна пневмония “, а слуховете в интернет свързват вируса с тежкия изострен респираторен синдром (ТОРС), от който, през 2003 година, бяха инфектирани повече от 8 хиляди и починаха 774 души.В изказване на Здравната комисия на град Ухан от 3 януари 2020 година се споделя, че повода за пневмонията е неразбираема. На 5 януари Комисията разгласи, че е изключила ТОРС, близкоизточният респираторен синдром (MERS) и птичият грип, като причина за епидемията и все още работи за идентифициране на вируса.Въпреки, че подобни случаи се появяват в Хонконг и Сингапур, китайските представители декларират, че няма ясни доказателства за предаване на вируса от човек на човек.До 5 януари, длъжностните лица не оповестиха датата на първия случай, който е открит и е обвързван с огнището в Ухан. Това се случва на 12 декември 2019 година Централната болница в Ухан, където се лекуват някои от пациентите, отхвърля коментар, макар, че китайски и чуждестранни медии настойчиво пробват да се свържат с медиците.На 03.01.2020 година, в свой имейл Лори Гарет, анализаторка на въпроси, свързани със опазването на здравето и лауреат на премията Пулицър, написа:„ Проблемът с актуалната зараза и реакция на Китай е, че управляващите в Ухан и Пекин са дали доста малко информация. “

 q2 1 - Китай укрива информацията за незнайния вирус и все множеството пациенти
На 1 януари, китайската полиция задържа осем души за „ разпространяване на клюки за огнище на пневмония в интернет “.На 5 януари, хонгконското издание на Apple Daily заяви, че чиновници по сигурността в болница Цзининтан са изгонили техен публицист. Всички лекари и медицински сестри в болничното заведение, които репортерът е видял, били облечени в защитни костюми, носели маски за лице и предпазни очила.Журналистът става свидетел, че нови пациенти са признати в болничното заведение следобяд, през същия ден. Болницата се състои от две здания, а служителят на изданието отбелязва, че пациентите, заразени с вируса, са изолирани в тях.В известието се казва:„ Пациентите, подложени на лекуване в северната постройка, са в тежко положение. Когато здравето им се усъвършенства, те ще бъдат преместени в южната постройка. “Лори Гарет коментира:„ Китай наподобява е по-заинтересован от поддържането на надзор, в сравнение с от спазването на интернационалните здравни разпореждания. “През 2005 година, Световната здравна асамблея одобри правно обвързващите интернационалните здравни правила, които изискват неотложно известяван на СЗО (Световната здравна организация) за всевъзможни огнища на болести. Китай е подписал това съглашение.Тайванският пулмолог Куо Сюй-Та, който е бил шеф на Центъра за ТОРС в болничното заведение Маккай в Тайпе, по време на зараза от ТОРС през 2003 година, съобщи пред Epoch Times:„ Информацията за епидемията би трябвало да бъде оповестена неотложно! Колкото повече държавното управление се пробва да я скрие, толкоз по-лошо ще е да се бори с заболяването. ”Четете още: Странната психологична болест Полярна нервност и групата на ДятловПървата гибел – на 11 януари 2020 година, медиите оповестяват за първия съдбовен случай, в резултат на новата болест. Това е 61-годишен мъж, който е признат в болничното заведение в доста лошо състояние. Той имал напреднала пневмония със зной, както и проблеми с черния дроб. Установено е, индивидът постоянно посещавал пазар за морски блага, от който първоначално пристигнали множеството от инфектираните.Мъжът умрял преди седмица от неочакван сърдечен арест.

 q3 1 - Китай укрива информацията за незнайния вирус и все множеството пациенти
Шон Лин, микробиолог, който е работил в Отдела за вирусни болести на армията на Съединени американски щати, съобщи, че китайските управляващи може би към този момент знаят или подозират източника на вируса.На 3 януари, пред медии, той споделя: “Не са единствено два, три дни … Вероятно е минал повече от месец. ”Според Лин, Китайският център за надзор на болесттите е на равнище, поради програмата си за наблюдаване на инфекциозните болести. Той счита, че в случай че пробите на пациентите са били тествани в лаборатории, наличната в този момент информация може да не е толкоз лимитирана, колкото се оповестява в формалните изказвания.Лин счита, че забавянето в даването на информация за новата болест е, тъй като има доста разновидности на вируса, за които е належащо време, с цел да се дефинират или “властите имат повече информация, само че я крият “.Той прибавя:„ На обществото не бе разрешено да научи повече за тази обстановка. “Той споделя, че китайските управляващи би трябвало да разрешат на медиите да следят локалните болници и пациенти, да организират изследвания и да осведомят обществеността за превантивни ограничения.Лин споделя:„ Проблемът на Китай е, че държавното управление има доста неприятна известност в региона на публичното опазване на здравето. “

 Маскирани работници-мигранти напущат Гуанчжоу от боязън от заразяване. Провинция Гуандун, Китай, 2 май 2003 година
Маскирани работници-мигранти напущат Гуанчжоу от боязън от заразяване. Провинция Гуандун, Китай, 2 май 2003 година Скриването на официална информация припомня на всички за експлоадирането на ТОРС през 2003 година и предизвиква суматоха в Китай и прилежащите райони. През 2002 година – 2003 година, китайските управляващи криеха епидемията от ТОРС няколко седмици, само че смъртните случаи и слуховете ги принудиха да разкрият истината.Китайците не предупредиха СЗО или прилежащи юрисдикции, което разреши на (един) пациент да „ избяга “ в Хонконг. Разпространението на вируса е довело до 774 смъртни случая в 37 страни.Лори Гарет е била в Хонконг и Китай по време на епидемията през 2003 година, а по-късно е посетила болници и мемориали във Виетнам, Сингапур и Хонконг, където здравни служащи са се борили и са умрали от заболяването.Тя споделя:„ Урокът беше понятен за целия свят: не укривайте болести. Борбата с епидемиите изисква доверие, а доверието изисква неприкритост.Световното публично опазване на здравето губи доверие в китайското държавно управление. ”
Hidden truth
Източник: hiddentruth.site

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР