Късният гол на Ървинг Лозано донесе успеха на Мексико над

...

Късен гол на Лозано донесе победата на Мексико над Перу в контрола

Късният гол на Ървинг Лозано донесе триумфа на Мексико над Перу с 1:0 в другарска среща, която е част от подготовката на мексиканците за Световното състезание в Катар. Нападателят на Наполи се разписа в 85-та минута за успеха на стадиона, който одобри финала на Мондиала през 1994 година – „ Роуз Боул “ в Калифорния.

Победният гол постави завършек на серията от три следващи мача в контролите без вкаран гол за Мексико. Тимът помрачи и дебюта на селекционера Хуан Рейносо отпред на перуанците. Дългогодишният ментор на южноамериканците Рикардо Гарека бе сменен на поста след провалянето от Австралия с дузпи в плейофа за влизане на Световното състезание в Катар.

Мексико ще започва своята акция в група С на Мондиала с дуел против Полша на 22 ноември. Освен тях, в групата са още Аржентина и Саудитска Арабия. Съставът на Херардо Мартино продължава подготовката си за Световното във вторник, когато се изправя против Колумбия в Санта Клара, Калифорния, отвън Сан Франциско.