"Кариана" спечели и втората си среща от пролетния дял на

...

Георги Търтов отново герой за Кариана при победата над Струмска слава с 1:0 /снимки/

"Кариана " завоюва и втората си среща от пролетния дял на шампионата на Втора лига, след най-малък триумф с 1:0 на личен терен над "Струмска популярност " (Радомир).
В воин за карианци още веднъж се трансформира офанзивният полузащитник Георги Търтов, който се разписа в 57-та мин. на мача. 22-годишният футболист вкара и двата гола при успеха с 2:1 над "Локомотив " в Горна Оряховица в предходния кръг.
Първото полувреме бе едва и без рискове пред двете порти. В 17-та мин. Христо Кирев изведе в кулоар самичък против вратаря Хуан Калдерон, само че той си подкара мощно топката и стражът на домакините Павел Станев излезе, хвърли се в краката му и улови топката. При идентична обстановка в 34-та мин. Евгени Игнатов комбинира с Ангел Бастунов, само че Драгомир Петков мазета в корнер.
Още при първата си офанзива след почивката "Кариана " можеше да открие резултата. Владимир Мичев постави топката на главата на Реджеб Халил, само че централният нападател стреля с глава над вратата. Карианци поведоха 57-та мин. когато остро центриране от ляво на Евгени Игнатов-Бамзе Георги Търтов бе оставен непокрит и на метър от голлинията и засече с крайник в мрежата за 1:0.
Седем минути преди края на мача гостите пропуснаха отлична опция да изравнят резултата. От фаул Димитър Буров стреля майсторски около стената, топката отиваше в долния десен ъгъл, само че Станев със сетни старания мазета.

"Кариана " (Ерден) - "Струмска популярност " (Радомир) 1:0

"Кариана ": Павел Станев, Ангел Цолов, Мартин Николов, Стоян Предев, Николай Дичев, Владимир Мичев (77-Емануил Личев), Георги Търтов, Християн Илиев (46-Деян Иванов), Реджеб Халил (59-Владислав Цеков), Ангел Бастунов, Евгени Игнатов-кап. Треньор: Веселин Великов.
"Струмска популярност ": Драгомир Петков, Илиян Попов (60-Андриан Чаволи), Николай Борисов, Симеон Петров, Мартин Костов-кап., Димитър Буров, Ивайло Стоянов, Любомир Танев, Антон Тунгаров, Хуан Калдерон (45-Лионел Матадос), Христо Кирев (71-Кристиян Китов). Треньор: Владимир Доимитров.

Голмайстор: Георги Търтов (57).

Главен арбитър: Красимир Кръстев.

Асистенти: Светослав Стойчев; Дарин Страхилов.
Жълти картони: Ангел Цолов, Евгени Игнатов, Владислав Цеков (Кариана); Илиян Попов, Димитър Буров, Антон Тунгаров (Струмска слава).

Стадион: „ Кариана “ в село Ерден-45 фенове.