Кърджали. Каратистите от клуб Арес“ спечелиха 16 медала от международен

...

Кърджали: Каратистите от клуб „Арес“ спечелиха 16 медала от международен турнир в австрийския град Санкт Пьолтен

Кърджали. Каратистите от клуб „ Арес “ завоюваха 16 медала от интернационален шампионат в австрийския град Санкт Пьолтен. Това е първият по рода си интернационален шампионат, отдаден на 150-ата годишнина от установяването на дипломатически връзки сред Австрия и Япония, оповестиха от пресцентъра на Областна администрация - Кърджали . Възпитаниците на треньора сенсей Пенчо Стоянов са спечелили 16 медала - 4 златни, 3 сребърни и 9 бронзови в самостоятелните дисциплини „ ката “ и „ кумите “; а в отборната микс-надпревара - 3 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медали. Децата от Кърджали са съумели да се класират в челната тройка, преодолявайки огромната конкуренция на над 200 представители на 23 клуба от 9 страни.
Турнирът се е провел 4 май в зала Prandtauerhalle с присъединяване на каратисти от Австрия, Германия, Унгария, Полша, Италия, Румъния, Уелс и Япония. Момчетата и девойките от „ Арес “ - Кърджали са били единствените състезатели от България. Впечатлени от представянето им, съдиите на форума поискали да се снимат с родния трибагреник, а домакините са ги поканили на други интернационалните изяви. Всички участници са получили за спомен „ титли “ от оризова хартия с ръчно изписани имена на най-прочутите японски борци в сумото, което се приема за основоположник на бойните изкуства, и специфични възторженостти от сенсей Нукина Нобуюки, 6-ти дан, нееднократен първенец на Япония и инструктор на клуба-победител от Румъния.
Източник: focus-news.net