Канада нанесе тежко поражение на България с 3:0 (25:21, 25:17,

...

Канада нанесе тежко поражение на България и ни лиши от надеждата за Олимпиада

Канада нанесе тежко проваляне на България с 3:0 (25:21, 25:17, 25:18) в среща от Група С на олимпийския квалификационен шампионат в Сиан.

Четвъртата загуба на „ трикольорите “ в Китай постави завършек на вярата за продобиване на една от двете квоти за Игрите в Париж 2024, написа Българска телеграфна агенция. До края на шампионата ни остават дуели против Мексико и Белгия, които ще бъдат значими за мястото в международната класация и спомагателната опция за квота. Към момента България е на 22-та позиция в класирането на Международната федерация по волейбол (FIVB).

Канадците, които заемат 12-то място в международната класация, изиграха доста мощен мач, изключително на обсада, и записаха четвъртата си победа в Сиан.

България приключи срещата с 5 аса, 5 блокади и 20 неточности. Нито един национал не съумя да запише двуцифрен точков актив. Мартин Атанасов бе най-резултатен за отбора ни с 9 точки, Соколов добави 8 т., а Алекс Николов – 7 т.

В събота България излиза против Мексико в 8:00 часа. Двубоят ще бъде излъчен директно по Max Sport.

За още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg