Както се и предполагаше, баскетболният тим на Барселона успя да

...

Барса осигури Ел Класико във финала на Лига Ендеса

Както се и предполагаше, баскетболният отбор на Барселона съумя да завърши полуфиналната серия в Лига Ендеса против Сарагоса в третия мач. Момчетата на Светислав Пешич изиграха доста мощно първо полувреме, с цел да стигнат до победа с 96:81. По този метод с 3:0 победи каталунците се класират за финала.

На почивката гостите водеха с 50:37, а опитът на Сарагоса да се приближи срещаше гневния отпор на Кайл Курич. Американското крило със словашки корени беше неукротим от тройката и приключи мача с 27 точки. Други 18 добави Крис Сингълтън.

За отбора на Сарагоса всичко се въртеше към Хавиер Хустис. Неговите 24 точки обаче се оказаха незадоволителни за освен това от трето следващо проваляне от „ блаугранас”.

Спорът за баскетболнат купа в Испания ще се води сред върлите врагове Барселона и Реал Мадрид. Ден по-рано „ лос бланкос” отстраниха Валенсия също с 3:0 триумфа.