Женският национален отбор по волейбол загуби с 1:3 гейма (28:26,

...

България допусна обрат и отстъпи на Полша в Лигата на нациите при жените

Женският народен тим по волейбол загуби с 1:3 гейма (28:26, 19:25, 16:25, 15:25) против Полша в Лигата на нациите. Нашите направиха впечатляващ поврат в първия гейм, само че за жалост това не стигна за освен това. „ Дружина полска " показва, че е един от най-постоянните тимове в шампионата през тази година.

Селекционерът Лоренцо Мичели избра в титулярния състав да стартират Петя Баракова, Мария Йорданова, Радостина Маринова, Елена Бечева, Мира Тодорова, Борислава Съйкова и либерото Мила Пашкулева.

България поведе с 1:0 гейма против Полша измежду поврат в края на първата част и бе покрай триумф и във втората за евентуална преднина от 2:0, само че позволи равнене, а по-късно и проваляне.

Българките изостанаха с 5 точки при започване на първия гейм при 2:7, а полякините поддържаха преднина от 4-6 точки до 14:10. Националките се приближиха до съперника и изравниха при 18:18 след мощни изяви на Елена Бечева, Радостина и Мария Йорданова, само че Полша отново се откъсна с 24:21. Българските волейболистки не се предадоха. Маринова понижи изоставането на 22:24, а след обсада на Борислава Съйкова резултатът стана 23:24. Малко по-късно след нова сполучлива офанзива на Бечева българките обърнаха до преднина от 25:24 и в последна сметка завоюваха гейма с 28:26.

Втората част също бе доста равностойна и нито един от двата отбора не поведе с повече от 3 точки до 18:16 в интерес на България след положителни отигравания на Йорданова и Маринова. Полякините обаче дадоха отговор със серия от 8 точки и дръпнаха с 24:18, с цел да стигнат до равнене при 25:19.

Отборът на Полша имаше предимство в третия гейм, водеше от самото начало и последователно усили задатъка си до 22:13. Националките имаха проблеми при посрещането и не съумяха да застрашат съществено съперника до края на частта, отстъпвайки с 16:25.

Полякините се откъснаха с 6 точки и при започване на четвъртия гейм и поведоха 11:5, а малко по-късно задатъкът им доближи 7 точки при 15:8. До края българският отбор остана догонващ в резултата и отстъпи с 15:25.

Най-резултатна за България бе Радостина Маринова с 19 точки, Мария Йорданова приключи с 12, а с 10 точки се регистрира Елена Бечева. За Полша Магдалена Стисяк осъществя 19 точки.

След второто си следващо проваляне България остава на 14-о място в класирането с 2 победи, 9 загуби и общо 8 точки. Полша е водач в подреждането с 9 триумфа от 11 изиграни дуела и общо 26 точки. Националките ще почиват в събота, а в неделя рано сутринта (4:30 часа) ще се изправят против тима на Сърбия.