Женският национален отбор по волейбол имаше реалната възможност да поднесе

...

Волейболните "лъвици" за малко да постигнат чудо

Женският народен тим по волейбол имаше действителната опция да сервира огромната изненада по време на квалификациите за олимпийските игри в Токио през 2020 година " Лъвиците " предложиха ужасно игра, само че въпреки всичко изгубиха от домакина на шампионата Съединени американски щати с 2:3 (25:21, 18:25, 25:21, 20:25, 10:15).

През 3000 фенове в Шрийвпорт, девойките на селекционера Иван Петков започнаха мача мощно, окрилени от миналата победа против Аржентина. В началото на първия гейм те натрупаха преимущество, само че американките съумяха да ги догонят и даже да изравнят. Все отново частта отиде в актива на " лъвиците ". Те стартираха мощно и втория гейм, само че не съумяха да задържат преимуществото си и се стигна до равнене 1:1.

Третият гейм беше най-равностоен, а лидерът в резултата непрекъснато се менеше. В края на частта родните волейболистки въпреки всичко поведоха безапелационно. Четвъртата част протече изяло под превъзходството на домакините. Така мачът навлезе в тайбрек. Двата тима бяха равностойни до 6:6, след което американките поведоха и не позволиха изненада до края.

Снимка: FIVB

Най-резултатна за българките беше още веднъж Елица Василева с 24 точки. Мирослава Паскова добави 21.

В класирането Съединени американски щати води с 2 победи в 2 мача. " Лъвиците " са втори с 4 точки. Тази нощ следва последният мач на девойките на Иван Петков - против Казахстан.

За олимпийските игри в Токио през 2020 година се класира единствено отборът преди всичко. Вторият ще има право да изиграе още една подготовка при започване на идната година.
Източник: btvnovinite.bg