Женският национален отбор на България по волейбол допусна първа загуба

...

Драма! Бяхме много близо до победа над европейския шампион Русия

Женският народен тим на България по волейбол позволи първа загуба на Европейското състезание в Азербайджан и Грузия. Тимът ни беше доста покрай трети следващ триумф и непосредствено място на 1/4-финалите, само че отстъпи след нова 5-геймова борба, този път против Русия с 2-3 (25-21, 20-25, 25-23, 21-25, 13-15) гейма.
Двубоят в националния гимнастически център продължи 2 часа и 10 минути, а "Лъвиците " имаха задатък от 2-1 гейма и 13-8 точки в четвъртата част, само че европейските шампионки от Русия съумяха да вкарат мача в тайбрек след 25-21 в своя изгода.
В решаващия гейм националките още веднъж имаха преимущество при 9-7, само че за жалост не съумяха да задържат задатъка си и отстъпиха с 13-15.
Така отборът ни приключи на второ място в Група С с 2 победи, една загуба и актив от 5 точки. Нашите ще играят на 1/8-финалните плейофи против третия тим от Група А. Съперникът ни ще стане явен по-късно довечера - Полша или Германия.

Русия пък се класира непосредствено на 1/4-финалите с 3 триумфа от също толкоз срещи.
Източник: ruse24.bg