Женският национален отбор на България допусна тежко поражение с 0:8

...

Женският национален отбор по футбол с тежка загуба от Германия

Женският народен тим на България позволи тежко проваляне с 0:8 от сребърният медалист от Европейското състезание Германия в последния си квалификационен дуел за шампионата на планетата.

Двубоят се игра на стадион „ Локомотив “ в Пловдив, а класата на водача в нашата група си сподели думата в огромна част от игровото време.

България се опълчи сполучливо в първия половин час на мача, когато удържаше натиска на противника и даже имаше късмет да огледа към немската врата. В 35-ата минута обаче Леа Шюлер откри резултата, а в самия завършек на полувремето гостите доближиха до нови две попадения, които значително предрешиха изхода на дуела.

След почивката Германия откри тотално предимство и доближи до разгромна победа, която и подпечата първото място в крайното класиране.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 4. Мариела Недева (57 – 6. Силвия Кефалова), 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 2. Николета Бойчева, 9. Лора Петрова, 22. Ивана Найденова (71 – 17. Габриела Найденова), 19. Йоана Станкова (71 – 10. Леонора Желева), 18. Кристиана Караиванова, 7. Евдокия Попадинова (83 – 11. Кристияна Димитрова), 14. Димитра Иванова (83 – 20. Ивелина Павлова).

Селекционер: Силвия Радойска