Италия постигна трета поредна победа в квалификационна група J за

...

3 от 3 за Италия, „адзурите“ оглавиха група J

Италия реализира трета поредна победа в квалификационна група J за Евро 2020. „ Адзурите “ се постановиха с класическото 3:0 при визитата на Гърция. Головете бяха дело Николо Барела, Лоренцо Инсиние и Леонардо Бонучи.

Момчетата на Роберто Манчини събраха 9 точки на върха, до момента в който гърците, които инкасираха първо проваляне, са на третата позиция с 4 точки.

Италия имаше изрично предимство, което бе изключително блестящо през първите 45 минути. Именно през първото полувреме „ Скуадрата “ осъществя и трите попадения.

Момчетата на Роберто Манчини откриха резултата в 23-ата минута, когато Андреа Белоти пусна пас към Николо Барела. Той остана непокрит в пеналта и съумя да прокара топката зад Василиос Баркас за 1:0.

В 30-ата минута Лоренцо Инсиние получи отляво, навлезе в наказателното поле и с прекрасен удар под диагонал направи 2:0.

Само 4 минути по-късно Емерсон даде доста грациозен пас към Леонардо Бонучи, който се пребори доста добре и оформи 3:0.

Малко преди привършване на първото полувреме късмет се разкри пред Андреа Белоти, само че Василиос Баркас се оправи добре и избави.

Гърците започнаха по-активно през второто полувреме. Първо домакините имаха искания за дузпа против Харалапос Маврис. Съдията обаче реши, че няма учредения да уточни бялата точка.

Константинос Фортунис доближи до отскочила топка на границата на наказателното поле, само че изстрелът му бе отразен от Сиригу.

Италия подвигна оборотите и задаваше темпото до края на мача. В 75-ата минута Лоренцо Инсиние получи превъзходен пас, само че пот вратарското поле не приключи точно.

В 81-ата минута Федерико Киезо овладя топката на в наказателното поле, но завършващия му удар бе прекомерно неакуратен.

Две минути преди края на постоянното време Василиос Баркас предотврати ново попадение в мрежата си, след рисков удар на Инсиние.

Междувременно в различен мач от същата група Финландия победи Босна и Херцеговина с 2:0, с два гола на Пуки. Така финландците излязоха на второто място в таблицата с 6 точки. Босненците са четвърти с 4.

Третият мач от тази група бе сред Армения и Лихтенщайн, извоюван с класическото 3:0 от домакините. Газарян, Катапетян и Барсегян бяха точни за първия триумф на арменците. Те заемат петото място, до момента в който лихтенщайнци са последни след три провали.