Италия надви Еквадор с 2:0 в контролна среща, играна на

...

Италия се справи с Еквадор в приятелски мач

Италия надделя Еквадор с 2:0 в контролна среща, играна на стадион „ Ред Бул Арена “ в Харисън, Ню Джърси.

В дома на представителя на Мейджър Лийг Сокър Ню Йорк Ред Булс, Лоренцо Пелегрини обезпечи летящ старт за „ Скуадрата “ с ранен гол още в третата минута. Еквадорците имаха своите обстановки, само че липсваха точните удари по посока вратата на Гулиелмо Викарио. В последна сметка, играчите на Лучано Спалети сложиха точка на разногласието с второ попадение в четвъртата минута на добавеното време, когато прецизен бе Николо Барела.

Така италианците реализираха втора победа над южноамерикански противник в последните няколко дни, откакто надделяха и Венецуела с 2:1. Еквадорците пък се оправиха с Гватемала в края на предходната седмица.

За отбора следва присъединяване на шампионата Копа Америка, където Еквадор е в група с Мексико, Венецуела и Ямайка, до момента в който Италия ще изиграе още две инспекции преди старта на Евро 2024 в Германия – противници в тях са Турция и Босна и Херцеговина, а настоящият европейски първенец е в група с Испания, Хърватия и Албания. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg