Испанският Бетис почти си осигури класиране в елиминационната фаза на

...

Бетис е на крачка от елиминациите в Лига Европа

Испанският Бетис съвсем си обезпечи класиране в елиминационната фаза на Лига Европа, откакто победи Арис Лимасол с 4:1 вкъщи.

„ Лос вердибланкос “ събраха 9 точки и са два пункта пред шотландския Рейнджърс.

Севилци имаха късмет да открият още в 7-ата минута, само че Уилиям Карвальо бе развенчан от вратаря на кипърците.

Резултатът въпреки всичко бе открит в 34-ата минута, когато Борха Иглесиас вкара технично след подаване на Абнер. Минути преди гола на испанския таран попадение на Арис бе анулирано поради тънка засада, прегледана с ВАР.

Гостите от Острова на Афродита можеха да изравня в самото начало на втората част. Тогава Лео Бенгтсон приключи по доста хубав метод многоходова композиция на своите съотборници, само че още веднъж ВАР лиши насладата на Арис.

Резултатът стана 2:0 в 64-ата минута с гол на Айтур Руибал.

Третото попадение за Бетис падна 11 минути преди края на срещата, а създател на гола стана Марк Рока, осъществил след пас на Набил Фекир.

Шест минути преди края Бенгтсон за повторно прати топката в мрежата на андалусийците и този път засада нямаше – 3:1.

Бетис обаче не бе споделил финалната си дума и Ез Абде направи 4:1 в самия завършек на мача