Иран се наложи над Обединени арабски емирства с 2:1 в

...

Иран надви ОАЕ и потегля към елиминациите на Купата на Азия от първото място

Иран се наложи над Обединени арабски емирства с 2:1 в финален дуел от група " С " на шампионата за Купата на Азия, игран на " Едюкейшън Сити Стейдиъм " в Ал Райан.

Звездата на португалския гранд Порто Мехди Тареми даде задатък за спечелилите в 26-ата минута, а Али Голизадех повиши за 2:0 в 34-ата, само че попадението беше анулирано от ВАР заради засада. В 64-ата пък Яхия Алгасани от ОАЕ можеше да изравни, само че пропусна да се разпише от дузпа.

В 65-ата Тареми вкара втория си гол в мача. Крайното 2:1 оформи Алгасани в 3-ата минута на добавеното от съдията време.

Така Иран събра цялостен актив от 9 точки, печелейки група " С ". Обединени арабски емирства приключват на второ място с 4 точки и също не престават напред в шампионата.