Иран разгроми Уелс на терена като вкара два гола в

...

Иран разгроми Уелс

Иран разгроми Уелс на терена като вкара два гола в границите на 3 минути надълбоко в продължението на мача сред двата тима в Група B на Мондиал 2022. Рухбех Чешми и Рамин Резаян вкараха две попадения в 98-ата и 101-ата минута на дуела.

В 84-ата минута Уелс остана с човек по-малко, откакто Иран направи бърза контраофанзива, Хенеси излезе отвън наказателното поле и извърши жестоко нарушаване. Първоначално реферът сподели жълт картон, само че откакто обстановката бе преразгледана с VAR Хенеси бе изпъден, написа dsport.bg.

В заключителните секунди Иран направи бърза контраофанзива, при която на голова позиция се оказа десния защитник Рамин Резаеян, който копна топката и трансферира Дани Уорд за 2:0

УЕЛС - ИРАН 0:2
0:1 Рухбех Чешми (90+8), 0:2 Рамин Резаеян (90+11)

Двата тима изиграха относително позиционно първо полувреме. Футболистите на Уелс пропуснаха едно състояние при започване на мача, до момента в който Иран имаше няколко положителни голови обстановки. В 16-ата минута топката влезе в мрежата на европейците, само че голът не бе зачетен.

Още в 3-ата минута Неко Уилямс стреля от отдалеченост, само че топката излезе в навън.

Уелс пропусна чудесна обстановка в 13-ата минута. Робъртс центрира отдясно, Кийфър Мур засече топката, само че стражът на Иран съумя да избави вратата си.

Постепенно футболистите на Уелс постановиха сериозен натикс спряво своя противник, търсейки първи гол в мача.

В 16-ата минута топката влезе в мрежата на Уелс. Иран направи добра контраатака Али Голизадех вкара топката в мрежата, само че попадението не бе зачетено поради засада.

Иран сътвори още едно положително състояние за гол. В 23-ата минута Сердар Азмун стреля рисково с глава, само че топката излезе в навън.

След двете благоприятни условия за гол в интерес на Иран футболистите от Уелс задържаха по-дълго топката и пробваха офанзиви, насочвайки топката към Кийфър Мур, само че това не даде нужния резултат.

В даденото от рефера 4-минутно продължене " персите " направиха добра офанзива, топката бе ориентирана към Азмун, който обаче не съумя да засече добре топката.

В началото на второто полувреме Иран сътвори две чисти голови положения. Сардар Азмун бе изведен зад отбраната на Уелс, напредна и стреля, само че топката се удари в десния дирек. Само няколко секунди по-късно " персите " сътвориха още една голова обстановка, само че Уейен Хенеси съумя да избави.

В 53-ата минута Кийфър Мур стреля с глава, само че изпрати топката в навън.

Иран сътвори още няколко забавни обстановки, а една от най-хубавите бе в 73-ата минута. Тогава Сайед Езатолахи стреля рисково, само че Уейн Хенеси съумя да избие в ъглов удар.

В 83-ата минута Уелс най-сетне сътвори добра обстановка. Бен Дейвис стреля от отдалеченост, само че изпрати топката в навън.

Минута по-късно Иран направи бърза контраофанзива, Уейн Хенеси излезе отвън наказателното поле и извърши нарушаване против нападател на Иран.

В 84-ата минута Уелс остана с човек по-малко, след бърза контраофанзива на Иран. Уейн Хенеси излезе отвън наказателното поле и събори нападател на " персите ". Първоначално реферът сподели единствено жълт картон, само че след преразглеждане изгони Хенеси. Така се наложи промяна, при която напусна Аарън Рамзи и влезе аварийния вратар Дани Уорд.

В 89-ата минута Мехди Тораби насочи рисков удар, само че изпрати топката в навън.

В заключителните минути футболистите на Иран натиснаха своя противник, търсейки спечелването на 3 точки.

Реферът даде 9 минути продължения, а в 8-ата Иран означи гол. Резервата Рухбех Чешми изстреля страховит снаряд към врата на Уелс и направи беззащитен аварийния вратар на Уелс Дани Уорд.

В 11-тата минута на продължението Иран направи бърза контраофанзива, при която на голова позиция се оказа десния защитник Рамин Резаеян, който копна топката и трансферира Дани Уорд за 2:0.

УЕЛС: 1. Уейн Хенеси, 3. Неко Уилямс, 4. Бен Дейвис, 5. Крис Мефам, 6. Джо Родън, 8. Хари Уилсън (57 - 9. Брендън Джонсън), 10. Аарън Рамзи (85 - 12. Дани Уорд), 11. Гарет Бейл, 13. Кийфър Мур, 14. Конър Робъртс (57 - 20. Даниел Джеймс), 15. Итън Ампаду (78 - 7. Джо Алън)

Резерви: 12. Дани Уорд, 21. Адамс Дейвис, 2. Крис Гънтър, 7. Джо Алън, 9. Брендън Джонсън, 16. Джоузеф Морел, 17. Том Локиър, 18. Джонатан Уилямс, 19. Марк Харис, 20. Даниел Джеймс, 22. Сорба Томас, 23. Дилан Левит, 24. Бен Кабанго, 25. Рубин Колуил, 26. Мат Смит

ИРАН: 24. Хосеин Хосейни, 5. Милад Мохамади, 8. Мортеза Пуралиганжи, 19. Маджид Хосейни, 23. Рамин Резаеян, 3. Ехсан Хайсафи (77 - 7. Алериза Джаханбакш), 6. Сайед Езатолахи (83 - 18. Карими Али), 17. Али Голизадех (77 - 16. Мехди Тораби), 21. Ахмад Нооролаи (77 - 15. Рухбех Чешми), 9. Мехди Тареми, 20. Сардар Азмун (68 - 10. Карим Ансарифард)

Резерви: 12. Пайам Ниазманд, 22. Амир Абедзадех, 2. Садег Мохамари, 4. Шоджа Халилзадех, 7. Алериза Джаханбакш, 10. Карим Ансарифард, 11. Вахид Амири, 13. Мохамад Канани, 14. Саман Годош, 15. Рухбех Чешми, 16. Мехди Тораби, 18. Карими Али, 25. Аболфазл Жалали
Източник: petel.bg