Интер стартира новия сезон в Серия А с комфортна победа.

...

Убедителен успех за "Интер" в официалния дебют на Спалети

" Интер " започва новия сезон в Серия " А " с удобна победа. В дерби срещата на първия кръг, " нерадзурите " надиграха гостуващия " Фиорентина " с 3:0. Така Лучано Спалети записа триумф в формалния си дебют отпред на гранда от Милано, а някогашният ментор на отбора - Стефано Пиоли, стартира със загуба на треньорския пост в отбора от Флоренция.

В титулярния състав на домакините започнаха Борха Валеро и Матиас Весино, които се изправиха против някогашния си отбор, откакто минаха в " Интер " за обща сума от 29,5 млн. евро през това лято. В стартовите 11 на гостите имаше цели шестима нови играчи - Витор Хуго, Марко Бенаси, Жордан Верету, Валентен Айсерик, Джовани Симеоне и Жил Диаш.

Домакините поведоха след едвам 6 минути игра на " Джузепе Меаца ". Мауро Икарди, който означи 24 гола през предишния сезон, бе прецизен от дузпа, отсъдена за нарушаване против аржентинеца на капитана на " виола " - Давиде Астори.

Девет минути по-късно " черно-сините " удвоиха задатъка си. Иван Перишич центрира чудесно в наказателното поле, където капитанът Икарди нападна топката и я изпрати в ъгъла на вратата - 2:0.

Най-добрата опция за " Фиорентина " през първото полувреме се откри пред новото попълнение Джовани Симеоне. 22-годишният аржентински нападател стреля с глава, само че Самир Ханданович се намеси чудесно.

През второто полувреме " Интер " подходи малко по-предпазливо, внимавайки да не пропилее преднината си. Гостите владееха топката повече, само че рядко стигаха до положителни обстановки наоколо до врата на противника. В 78-ата минута Верету нанесе мощен диагонален удар от разстояние, само че топката се отби от гредата.

Минута по-късно " нерадзурите " означиха уверено трето попадение. Появилият се като запаса Жоао Марио асистира на Перишич, който с глава изпрати топката във вратата за 3:0.

" Интер " победи " Фиорентина " едвам за повторно в последния седем дербита сред двата отбора. Тимът на Спалети продължава с отличното си показване, откакто в контролите преди старта на сезона записа 6 триумфа в 8 срещи.

Във втория кръг за Спалети следва конфликт с някогашния му отбор - " Рома ", на стадио " Олимпико ". Във Флоренция " Фиорентина " приема " Сампдория ".
Източник: btvnovinite.bg