Интер пропусна шанса поне временно да изпревари градския съперник Милан

...

Емполи нанесе съкрушително поражение по амбициите на Интер за титла в Серия А

Интер пропусна шанса най-малко краткотрайно да изпревари градския противник Милан и да заеме втората позиция в Серия А, откакто довечера вкъщи изненадващо загуби от Емполи с 0-1.

" Нерадзурите " играха с човек по-малко повече от едно полувреме след два жълти картона на бранителя Милан Шкриняр, който беше изпъден в 40-та миунта.

Гостите съумяха да се възползват от численото си предимство, когато Томазо Балданци осъществя в 66-ата минута единствено две минути откакто се появи като запаса.

Вратарят Андре Онана се намеси нерешително, под чиито ръце топката се изплъзна. До края на срещата домакините имаха няколко стопроцентови положения, само че нямаха шанс да стигнат най-малко до изравнителен гол. Поради загубата домакините остават на 13 точки от водача Наполи.