Интер победи Наполи с класическото 3:0 каго гост в двубой

...

Интер победи класически Наполи и оглави Серия А

Интер победи Наполи с класическото 3:0 каго посетител в дуел от 14-ия кръг на Серия А, игран на стадион " Диего Армандо Марадона ".

" Нерадзурите " можеха да поведат в резултата още при започване на срещата посредством Маркюз Тюрам в 13-ата минута, само че то беше анулирано от ВАР заради засада. Все отново в края на първото полувреме Интер поведе посредством Хакан Чалханоглу.

В началото на втората част Николо Барела (62`) повиши за 2:0 в 62-ата след асистенция на Лаутаро Мартинес, а класиката оформи Маркюз Тюрам (85`) в края на срещата.

Така Интер събра 35 точки и още веднъж излезе на върха в Италия. Втори остава Ювентус с 33, а Наполи са на 5-а позиция с 24, с колкото е и четвъртия Рома, само че неаполитанци са с по-лоша голова разлика.