Индиана пейсърс нанесе много тежък удар по големите амбиции на

...

"Индиана" навакса 17 точки пасив и нанесе тежък удар по амбициите на "Кливланд"

Индиана пейсърс " нанесе доста тежък удар по огромните упоритости на " Кливланд кавалиърс ", откакто навакса закъснение от 17 точки и завоюва третия мач в серията от първия кръг на плейофите в Източната конференция на Националната баскетболна лига (НБА).

" Пешеходците " се постановиха трагично с 92:90 в първото си домакинство и поведоха с 2:1 победи. Те се приближиха на два триумфа от това да сложат завършек на хегемонията на Леброн Джеймс, чиито тимове непроменяемо печелят купата на изток от 2011 година

Боян Богданович изигра извънреден мач и означи 30 точки, 19 oт които през второто полувреме. Хърватското крило вкара седем тройки от девет опита и общо 11 от 15-те си стрелби от игра в мача, с цел да изведе " Индиана " до пета победа от седем срещи с " Кливланд " през този сезон.

Двубоят стартира чудесно за " кавалерите ", които натрупаха двуцифрен задатък още в първата четвърт. След втората част преднината на гостите доближи 17 точки при 57:40. Те обаче вкараха едвам 12 точки в третата четвърт и разликата беше съкратена до шест преди последните 12 минути.

Шест минути преди края Богданович означи тройка с фаул и " Индиана " поведе за пръв път от началото на мача - 81:77. Хърватинът вкара още един изстрел от далечно дистанции, с цел да усили разликата до седем, само че Джеймс отговори със седем следващи точки и резултатът беше подравнен.

Богданович обаче беше под пара и отговори с сполучлив пробив с поднасяне и нова тройка, а панер на Тадеус Йънг даде задатък от седем точки на " Индиана " при 53 секунди до финалната сирена - 91:84. Джеймс и Кевин Лав дадоха очаквания на " Кливланд " за поврат с две тройки за 90:91.

Пет секунди преди края Дарън Колисън застана на наказателната линия, като означи първия и пропусна втория си изстрел. " Кливланд " овладя битката, само че обезвереният опит на Джей Ар Смит да означи от далечно разстояние не сполучи.

След 39 победи в 39 мача, в които водеше след първите три четвърти, " Кливланд " позволи първата си загуба за сезона в дуел, в който е отпред в резултата преди последните 12 минути.

Джеймс беше най-резултатен за " Кливланд " с 28 точки, в това число четири тройки от седем опита. Той добави 12 битки и осем асистенции, само че позволи и шест неточности. Лав означи 19 точки, Джордж Хил се регистрира с 13 за 23 минути, само че нито един от останалите играчи на " кавалерите " не приключи с повече от осем точки.

Четвъртият мач от серията е на 23 април в Индианаполис. " Индиана " има три победи в трите си домашен мача през този сезона. " Пешеходците " са спечелили 11 от 13-те си мача, които са били решени от три или по-малко точки. За последно толкоз добър % в сходни срещи е имал " Филаделфия 76 " през сезон 1979-80.

© Reuters

През миналата нощ се изиграха още два мача от плейофите в НБА. " Вашингтон уизърдс " реализира безапелационна победа със 122:103 против " Торонто ратърс " и понижи изоставането си в серията на 1:2. " Милуоки бъкс " също взе първа победа против " Бостън селтикс " след непредвиден погром със 116:92.
Източник: dnevnik.bg