Индиана навакса изоставане от 19 точки през второто полувреме и

...

Индиана навакса 19 точки за триумф над ОКС

Индиана навакса закъснение от 19 точки през второто полувреме и победи със 108:106 като хазаин Оклахома Сити. Пейсърс губеха с 14 точки на почивката, а при започване на второто полувреме разликата доближи съвсем 20 пункта. Домакините обаче стегнаха играта в отбрана и водени от литовеца Домантас Сабонис, приключил с 26 точки, съумяха освен да понижат изоставането си, само че и да създадат цялостен поврат.

Уесли Матюс вкара победния панер за Индиана 1.8 секунди преди края, довкарвайки топката след изстрел на Боян Богданович. Още 23 точки за Индиана осъществя хърватинът Богданович, а Дарън Колисън приключи със 17 за спечелилите.

За Оклахома Сити най-резултатен бе Пол Джордж, който вкара 36 точки против някогашния си отбор. Ръсел Уестбрук приключи с " трипъл-дабъл " от 19 точки, 14 битки и 11 асистенции, а със 17 точки остана центърът Стивън Адамс. Уестбрук можеше да донесе триумфа на гостите със сирената, само че стрелбата му от зоната за три точки бе неточна.