И скандално отменен гол заради засада не спря Барселона да

...

И странно отменен гол не спря Барса да продължи най-силната си серия за сезона

И скандално анулиран гол поради засада не спря Барселона да вземе сложна като резултат победа вкъщи над Лас Палмас в 30-ия кръг на испанското състезание - 1:0.

Единственото попадение вкара Рафиня в 59-ата минута, откакто Жоао Феликс му даде вълшебен пас зад тила на отбраната.

Преди това същият този Рафиня трябваше да е разкрил резултата още в 19-ата минута, само че голът му бе мистериозно анулиран поради засада на негов съотборник, който въобще не влияеше на играта и бе надалеч от дейностите. Ситуацията бе прегледана от ВАР, само че някак това бе решението - няма попадение. Наистина необичайно и напряко скандално присъждане.

Пет минути по-късно обаче нямаше нищо необичайно в аления картон на вратаря на гостите Алваро Валес, който излезе отвън наказателното поле и фаулира Рафиня. С 10 души толкоз рано, Лас Палмас нямаше избор - прибра се с всичко налично в защита и опитваше да отчая Барса, като не допусне гол.

Но не сполучи, а каталунците не престават най-силната си серия като форма през сезона. Те са с 8 победи и 3 ремита в последните 11 мача във всички шампионати, като в Ла Лига са с четири поредни триумфа без позволен гол.

А това ги приближи единствено на пет точки от водача Реал, който има мач по-малко.

В неделя вечер обаче тази среща в ресурс е с летящия високо на четвърто място Атлетик Билбао.

Всякаква загуба на точки от лидера може да върне Барса в играта за купата, при идно Ел Класико в Мадрид след 20 дни.
Източник: dnesplus.bg