Хебър успя да победи Ботев Пловдив с 1:0 в мача

...

Ботев с нова загуба в Efbet лига

Хебър съумя да победи Ботев Пловдив с 1:0 в мача им от 5-ия кръг в efbet Лига. " Канарчетата " към този момент нямат победа пет мача и остават с едвам две точки в класирането.

Хебър стартира срещата по-активно. Във втората минута Георги Николов лиши топката към наказателното поле на Ботев Пловдив и подаде към Ангел Бастунов, който нанесе удар от придвижване, само че Хидайет Ханкич се оправи.

В шестата минута Константинос Балоянис проби добре отляво и откри присъединилия се в наказателното поле Самуел Акере, който стреля от придвижване с левия крайник, само че доста неопределено. В 22-рата минута Атанас Кабов получи извеждащо подаване отляво, Ханкич излезе да го посреща, само че българинът го изпревари и стреля от дребен ъгъл над вратата.

В 30-ата минута Мартин Секулич извърши дузпа, отсъдена за нарушаване на Роберт Мазан против Самуел Акере, която Матвей Игонен отрази. Рой Херман насочи добавка с глава, само че ударът му срещна десния непряк дирек. Това бе втора поредна избавена дузпа от Игонен, откакто в предишния кръг отрази изстрел на Педриньо от ЦСКА 1948. В секундите след дузпата се стигна до напрежение сред играчите на двата отбора, довело до няколко жълти картона и червен подобен за човек от щаба на Хебър.

В 38-ата минута Красиан Колев нанесе мощен удар към вратата на Хебър, който бе блокиран от защитник на Хебър.

Второто полувреме стартира по отличен метод за домакините. В 48-ата минута Георги Николов проби чудесно отляво, сервира топката на Ангел Бастунов, а той от близка отдалеченост не сбърка и благодарение на лек рикошет прати топката в мрежата на Хидайет Ханкич за 1:0.

В 74-ата минута Георги Вълчев опитва късемта си от сериозна отдалеченост, само че за следващ път Хидайет Ханкич се оказа последна бариера пред гола.

Минута по-късно Ботев Пловдив не бе надалеч от изравнително попадение, откакто Константинос Балоянис проби добре в наказателното поле и си откри пространство за удар, който мина настрана от вратата.

Двубоят продължи да се играе на извънредно високи обороти, като в ответната офанзива Ангел Бастунов бе изведен очи в очи с Ханкич, който за следващ път избави " канарчетата " от второ попадение.

В 83-ата минута влезлият като запаса Джеймс Ето`о извърши нарушаване против Карлос Охене и реагира остро против решението на Георги Давидов, поради което получи жълт картон, който бе втори за него и респективно получи червен.

Хебър - Ботев Пд 1:0
1:0 Бастунов 48

Стартови сформира:

Хебър: 32. Матвей Игонен – 43. Жоао Сеско, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев (К), 44. Николай Николаев, 8. Карлос Охене, 10. Ангел Бастунов, 11. Атанас Кабов, 17. Николас Пенев, 9.Георги Николов

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич – 2. Рой Херман, 5. Йонас Тамм, 9. Мартин Секулич, 10. Красиан Колев, 16. Самуел Акере, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 25. Станислав Работов (К), 28. Янис Карабельов, 38. Константинос Балогианис
Източник: dnesplus.bg