Хебър продължава битката за първото място в западния регион на

...

Трипъл-дабъл на Кендеров и Хебър взе луд мач с 234 точки

Хебър продължава борбата за първото място в западния район на ББЛ А Група. Тимът се изравни с Локомотив 2020 и Спортист Своге на върха в класирането с баланс 21-2 след трагичен поврат против Славия със 120:114. Столичани означиха 22 тройки в мача, 12 от които единствено през първото полувреме, само че отстъпиха подкошието (19 против 55 борби).

Високата ефикасност стартира още през първото полувреме. Столичният отбор взе самодейността на старта и след 10 минути игра поведе с 37:27. Преднината му доближи 15 точки през втория интервал, само че на почивката Хебър понижи за 57:62. Славия за малко още веднъж направи преднината си двуцифрена след паузата, само че след серия от 28:7 съставът от Пазарджик на собствен ред дръпна с 11 точки, а преди последната част бе напред с 89:85. Серия от обрати беляза оставащото време, само че в самия край Хебър съумя да поведе с няколко точки и да завоюва мача.

Трипъл-дабъл за спечелилите от 32 точки, 18 битки и 10 асистенции направи Георги Кендеров, който игра без промяна. Георги Кръстев приключи с 32 точки и 12 битки, като означи 8 от общо 10 тройки за тима си в мача. Вангел Илиев вкара 19 точки, по 14 имат Георги Бързаков (7 битки, 12 асистенции) и Юлий Арабаджийски (9 борби).

По 28 точки за Славия записаха Денис Петков (21 асистенции) и Кристиян Георгиев (7 тройки). Слав Георгиев се регистрира с 25 точки (7 тройки).
Източник: marica.bg