Хебър Пазарджик е новият носител на Купата на България, след

...

Хебър отново вдигна Купата пред очите на Нефтохимик

Хебър Пазарджик е новият притежател на Купата на България, откакто съумя да победи с 3:1 гейма над Нетфохимик Бургас.

„ Тигрите “ изгубиха първия си гейм от български отбор през сезона, като даже проблемите им можеха да са доста повече от това, в случай че не бе и проявата на шанс в третия гейм.

Избраниците на Камило Плачи завоюваха първата част при 25:23, само че във втората отстъпиха с 25:27.

В третия гейм „ Нафтата “ имаше задатък от цели 7 точки в средата на гейма и гледаше самоуверено към триумфа, само че след няколко неточности на сервис и надалеч по-концентрирана игра от гостите се стигна до поврат и затваряне на гейма на 25:23.

Момчетата на Николай Желязков по-късно очевидно бяха поразклатени душевен и на процедура от самото начало бяха обратно в резултата, въпреки при 21:21 да изравниха, в последна сметка мачът отиде в интерес на Хебър след 25:21.

Самият Желязков призна след мача, че има едно-единствено страдание, а точно неприятният % успеваемост при „ флот “ сервис от неговите момчета.

Пазарджик публично към този момент печели Купата на България за трети път, като и трите финала бяха против Нефтохимик.

Източник: fakti.bg