Хебър отстъпи с 0:1 при визитата си на Ботев(Пд) II

...

Хебър с първа загуба за сезона

Хебър отстъпи с 0:1 при визитата си на Ботев(Пд) II и позволи първа загуба от началото на сезона. Единството попадение в срещата означи Иван Василев от дузпа в 33-та минута. Мачът в пловдивския квартал " Коматево " следиха над 1000 фенове, в това число и почитатели от Пазарджик. Почти през целия мач Хебър контролираше играта, само че този път заплати налог за пропуските си пред гола.

През първата част хебърци имаха два отлични момента за отбелязване на попадение. Най-напред вратаря на Ботев избави на Томислав Папазов след центриране от корнер, а в самия завършек на полувремето напречната греда оказа помощ на домакините при подъл шут на Мартин Вълчинов отдалеко.

Домакините стигнаха до попадение от дузпа в 32-та минута, отсъдена за нарушаване на Ради Терзиев в пеналта на хебърци. При на удара от 11-тия метър таранът на пловдивчани Иван Василев не остави шансове на Петър Дебърлиев - 1:0.

През втората част Хебър доминираше тотално в игрови проект. На три пъти Живко Петков се размина с отлични положения за отбелязване, Мартин Вълчинов също пропусна опция да разпечата вратата на Ботев II. Хебърци не съумяха и след осъществяванията на няколкото си свободни удари към вратата на домакините. Така 3-те точки от мача останаха при младите играчи на Ботев II.

В сряда Хебър посреща вкъщи Спортист(Своге) в мач от 6-тия кръг на Втора ПФЛ. Двубоят е от 18 часа на стадион " Георги Бенковски " в Пазарджик.

Ботев II: Християн Славков, Дамитър Балинов(к), Атанас Чернев, Иван Иванов, Мите Цикарски(Величков), Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Пламен Цончев(Даниел Гичев), Кристиян Добрев(Никола Гелин), Емил Колев(Димитър Тонев), Иван Василев(Юсейн Касов)

Хебър: Петър Дебърлиев, Томислав Папазов, Радослав Терзиев, Мартин Вълчинов, Мартин Михайлов, Олег Димитров(61-Жак Пехливанов), Александър Бастунов(46-Георги Каракашев), Евгени Игнатов(к), Октай Хамдиев, Емануил Манев, Ивайло Михайлов(46-Живко Петков)

Стадион: ФК " Ботев 1912-Пловдив ", 1000 фенове

Съдия: Васил Минев

Източник: marica.bg