Хебър не успя да зарадва феновете си с победа на

...

Хебър завърши с реми домакинската си серия

Хебър не съумя да зарадва почитателите си с победа на връх 100-годишния празник от основаването на футбола в Пазарджик.

В последния си домашен мач за сезона пазарджиклии стигнаха единствено до 1:1 с коравия Сливнишки герой(Сливница).

Преди началото на срещата шефът на ЗС на БФС Валентин Чакъров връчи на президента на Хебър Найден Шопов купата за второ място през спортната 2017-2018 година Тя беше съпроводена и с плакет по случай 100-годишния празник на клуба.

Мачът беше главно за авторитет, защото и двата тима нямаше по какъв начин да трансформират мястото си във краткотрайното класиране.

Треньорът на Хебър Танчо Калпаков остави на аварийна пейка част от асовете си, давайки още веднъж опция за изява на момчета, които по-рядко са получавали титулярно място през сезона.

Срещата стартира равностойно като първата обстановка за гол се отвори пред Атанас Велев – Крауч, който от близо не съумя да открие резултата.

В 21-та минута обаче роденият в Ковачево техничар се оправдава пред публиката с прословут гол от над 25 метра – 1:0.

Последваха чисти положения на домакините за удвояване на резултата.

Най-близо до гол беше Адриан Краев, чийто удар с глава бе избавен по знамение от вратарят на гостите.

До края всичко по-интересно още веднъж бе пред вратата на Героя, само че попадение по този начин и не падна.

През втората част статуковото на терена не се промени значително. Домакините по-често владееха топката, само че в завършващата фаза не бяха до дъно концетрирани.

Сливнинчани разчитаха на компактна игра в защита и контраатаки.

Времето се изнизваше незабелязано, когато в 78-та минута след центриране в пеналта на Хебър Росен Колев с глава възвърне равенството - 1:1.

Пазарджиклии реагираха като ужилени.

В игра незабавно бе пуснат жокерът за късни голове Стефан Лачов, само че този път Фортуна не пожела да погали хебърци, които в този мач за първи път играха с юбилейния си бяло-червен екип.

В идващите минути пред вратата на гостите завря и закипя.

В 83-та минута Стефан Лачов нацели гредата на гостите.

В заключителните акомпанименти Хебър заигра „ ва банк ”, което разреши на Сливнишки воин да провежда извънредно рискови контри, които при малко повече късмет можеха да костват и втори гол в мрежата на Димитър Георгиев.

В даденото от съдията 4-минутно продължение домакините се разминаха инфарктно с победния гол. Най-напред Иван Иванов уцели напречната греда, а незабавно след него при добавката Стефан Лачов нямаше късмет да попари момчетата на Венци Рангелов.

Хебър: Димитър Георгиев, Васил Геров(к), Мурад Ибраим, Николай Николаев, Цветелин Тонев, Красимир Здравков, Адриан Краев, Ангел Лачов, Атанас Велев, Руслан Иванов, Георги Георгиев(Стефан Лачов, Иван Иванов, Димитър Илиев)

Източник: marica.bg